Dariusz Okrzesik

Psycholog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (Psychologia) i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (odnowa biologiczna i fizjoterapia). Posiada uprawnienia lidera do szkoleń z upoważnienia International Sherborne Co-operation (certyfikat ISCO) w Anglii.

Od 18 lat prowadzi grupy dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności i ich rodziców Metodą Ruchu Rozwijającego W.Sherborne.

Od 7 lat prowadzi zajęcia warsztatowe dot. tej metody dla studentów na uczelniach i dla nauczycieli w ośrodkach doskonalenia.

Od 1994 roku współorganizuje kursy dotyczące tej metody prowadzone przez lidera SDM - prof. zw. dr hab. Martę Bogdanowicz, od 2008 roku prowadzi samodzielne szkolenia w tym zakresie. 

Jest współautorem książki "Opis i planowanie zajęć wg MRR W.Sherborne" Bogdanowicz/Okrzesik 2005.

Jest także autorem i współautorem innowacji pedagogicznych i programów dla dzieci i rodziców m.in.:- „Równy Start” – program kompleksowych, przesiewowych badań dzieci 6-letnich- „Tata i ja czyli Tatoterapia” – zajęcia integracyjno - ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich ojców połączone z prezentacją multimedialną „Rola ojca w rodzinie” i konsultacjami psychologicznymi dla ojców oraz materiałami informacyjnymi - „Kaligrafik – czyli mamo i tato uczymy się pisać razem” – program nauki pisania dla dzieci z trudnościami w pisaniu i ich rodziców - „Logopedyczne badania przesiewowe dzieci 4-letnich”  

przewiń do góry
facebook