Diagnoza i terapia dorosłych
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA:
- Psychoterapię
- Superwizje
Prowadzimy szeroki zakres diagnostyki psychologicznej, psychiatrycznej i psychoterapeutycznej i logopedycznej w ramach Lekarskiej Poradni Promocji Zdrowia. Obejmujemy pomocą diagnostyczną i terapeutyczną osoby dorosłe w szerokim zakresie a szczególnie:
- Psychoterapia
- Zaburzenia nerwicowe związane ze stresem (zaburzenia lękowe)
- Natręctwa
- Stres pourazowy
- Natręctwa
- Zaburzenia nastroju (depresja)
- Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)
- Zaburzenia osobowości
- Zaburzenia psychiczne wieku dojrzałego
- Zaburzenia snu
- Jąkanie, afazja, dyzartria, schorzenia mowy w zaburzeniach neurologicznych mniej
Zapraszamy na zajęcia logopedyczne kierowane do osób dorosłych. Pracujemy efektywnie zarówno z osobami doświadczającymi zaburzeń mowy w wyniku stanów chorobowych, jak też z osobami pracującymi głosem, pragnącymi zwiększyć wydajność aparatu mowy.
Nasza oferta obejmuje:
- korekcję wad wymowy,
- dykcję i emisję głosu (zwiększanie wyrazistości i nośności mowy, kształtowanie właściwego toru oddechowego),
- terapię mowy i komunikowania się u osób po laryngektomii (chirurgicznym usunięciu krtani) – naukę i doskonalenie mowy przełykowej,
- terapię mowy u osób chorych onkologicznie (w przebiegu choroby nowotworowej jamy ustnej, krtani i gardła),
- terapię mowy i komunikowania się u osób z zaburzeniami o charakterze afatycznym (po wylewach, z uszkodzeniami mózgu),
- terapię mowy u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu i układu nerwowego (choroba Parkinsona, łagodne zmiany demencyjne) – z wykorzystaniem elementów terapii Integracji Sensorycznej.
Pacjenci z rozpoznaniem klinicznym choroby proszeni są o przyniesieniena pierwszą wizytę dokumentacji medycznej.
Zajęcia prowadzi Justyna Gasik
- Dysleksja dorosłych mniej
DIAGNOZA
Dysleksja to problem, z którym borykają się zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. O ile u uczniów dość łatwo zdiagnozować i określić specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, o tyle u osób w starszym wieku jest to zdecydowanie trudniejsze. Istnieje jednak szereg objawów dysleksji, które dorośli mogą u siebie zaobserwować. Należą do nich: wolne czytanie, częste popełnianie błędów ortograficznych, niechęć do czytania dłuższych książek i tekstów, kłopoty z nauką języków obcych, problemy z zapamiętaniem przeczytanego tekstu, nieumiejętność wykorzystywania swojej wiedzy w sytuacjach stresowych, brak orientacji w terenie, mylenie dat i godzin, trudności w sformułowaniu pism urzędowych, problemy z posługiwaniem się instrukcją obsługi, itp. Wystąpienie kilku z tych objawów mogą ale nie muszą świadczyć o dysleksji u dorosłego człowieka. W przypadku wątpliwości najlepiej zgłosić się do specjalisty, który oceni czy jest to dysleksja czy nie. Po dokonaniu diagnozy można rozpocząć pracę na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych w poradni, a następnie pod kierunkiem terapeuty kontynuować ćwiczenia w domu.
TERAPIA
Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla dorosłych są dostosowane do indywidualnych problemów i potrzeb każdego uczestnika. Osoba dorosła wykonuje ćwiczenia, które angażują i stymulują pamięć wzrokową i słuchową, umiejętności kodowania i dekodowania, szybkiego łączenia znanych informacji z nowymi, spostrzegania, dokonywania sprawnej analizy i syntezy słuchowej i wzrokowej. Terapeuta udziela wskazówek, w jaki sposób trzeba wykonywać zadania oraz jak pracować w domu, żeby poprawić swoje funkcjonowanie jako dorosłego dyslektyka.
Kontakt
tel. kom. 506 067 364
tel. 22 847 95 41
tel. 22 847 95 42
Warszawa
ul. Woronicza 15 lok. 100 (przy stacji metra Wierzbno)
adres email: