Publikacje

Zeszyt Terapeuty nr 1

„Zeszyt Terapeuty nr 1 - edukacja, profilaktyka, terapia” 

Pierwszy numer Zeszytu Terapeuty zawiera artykuły przygotowane na konferencje naukowo-szkoleniowe, jakie organizowane były przez CWRO i WSSE w latach 2006-2008 oraz referaty przygotowane specjalnie do Zeszytu.  A więc obok tematów związanych ściśle z zagadnieniami teorii integracji sensorycznej i jej miejscem w diagnozie i terapii dzieci, czytelnik odnajdzie również zagadnienia związane z dysleksją rozwojową, jej współczesnym rozumieniem, a także zagadnienia związane z towarzyszącymi dysleksji innymi zaburzeniami rozwojowymi. Celem nadrzędnym Zeszytu Terapeuty jest przekazywanie wiedzy praktycznej, tak, aby służyć mogła naszym pacjentom, uczniom i nam samym, bowiem wiedza sama w sobie nie jest potęgą, staje się nią dopiero wiedza stosowana.

więcej

Zeszyt Terapeuty nr 2

Zeszyt Terapeuty nr 2 – edukacja, profilaktyka, terapia 

W Zeszycie znajdują się głównie artykuły dotyczące problemów emocji w uczeniu się oraz umiejętności fonologicznych. Znajdziecie tu Państwo także cenne informacje dotyczące najnowszych trendów w diagnozie i terapii szeroko rozumianych trudności szkolnych zarówno u małych dzieci (predyktorów tych trudności) oraz nastolatków i osób dorosłych.

więcej

Integracja sensoryczna a neuronauka - od narodzin do starości

Książka ta, dostarcza informacji, zwłaszcza rodzicom, terapeutom i nauczycielom, czyli osobom pracującym z noworodkami z grupy ryzyka, z dziećmi opóźnionymi w rozwoju, z osobami w różnym wieku (także starszymi) ....

więcej

Iwona Krop - 1000 słów na minutę

Podręcznik do samodzielnej nauki szybkiego czytania

więcej
przewiń do góry
facebook