Dziękujemy za udział w Dniach Otwartych Centrum!

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za udział w naszych Dniach Otwartych "Sobota z dysleksją".
Było nam bardzo miło gościć Państwa w naszej poradni.
Mamy nadzieję, że uzyskali Państwo odpowiedzi na swoje pytania, że większość problemów zostało (lub zostanie w przyszłości) rozwiązanych, że, krótko mówiąc pomogliśmy Państwu a przez to Państwa dzieciom!

Zauważyliśmy i cieszymy się z tego, że na rozmowy przyszli oboje rodzice, co jest bardzo istotne i pokazuje korzystne zmiany w podejściu do problemów dziecka. To już nie jest tylko sprawa matki. Ojcowie aktywnie angażują się w pomoc dziecku i są coraz lepiej zorientowani w sytuacji.

Rodzice przychodząc do CWRO oczekiwali ukierunkowania i rady odnośnie dalszych działań mających na celu pomoc dziecku.  Rozmowy dotyczyły  obserwowanych u dzieci objawów, często dotyczących specyficznych trudności w uczeniu się. Rodzice rozumieli, że aby to potwierdzić lub wkluczyć konieczna jest diagnoza psychopedagogiczna. Podczas spotkań poruszany był też temat terapii pedagogicznej jako procesu usprawniania zaburzonych funkcji, poprzedzonego diagnozą. Rozważany był temat: terapia grupowa w szkole versus terapia indywidualna w poradni.  Oczywiste są zalety tego drugiego rozwiązania.

Dziękujemy Państwu za tak liczny udział w naszej akcji.  

przewiń do góry